/ Etlinkik Adı / TUSİD Yüksek Fen Kurulu Ziyareti - Tarih / 17.11.2015

TUSİD TEKNİK ve RESMİ KURUMLARLA İLİŞKİLER KOMİTESİ YÜKSEK FEN KURULU BAŞKANI' NI ZİYARET ETTİ

TUSİD Teknik ve Resmi Kurumlarla İlişkiler Komitesi Başkanı Birol ALDANMAZ ve üyeleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yüksek Fen Kurulu Başkanı Mehmet ŞAHKULUBEY’ i 17 Kasım 2015 tarihinde Ankara’ ya giderek makamında ziyaret etti.

Gerçekleşen görüşme sonunda, kamu kuruluşlarınca yaptırılan inşaatların projelerinde işin niteliğine göre kullanılmakta olan malzemelerin ilgili idarelerce yaklaşık maliyete esas olacak fiyat tespitlerinde ve yapım şartlarının belirlendiği şartnamelerin oluşturulmasında zorlukların giderilmesi amacı ile Yüksek fen kurulunca hazırlanan birim fiyat tarifelerinin güncellenmesi için TUSİD ’den talepte bulunuldu. İnşaat Sektörü açısından son derece önemli olan bu konuyla yakından ilgilenen Kurul Başkanı Mehmet ŞAHKULU, yapılacak çalışmalar konusunda heyet üyelerinden kapsamlı bir dosya istedi. Buna istinaden 2016 yılı Mutfak ve Çamaşırhane Tesisatı Birim Fiyatları ve tarifeleri kitabında bulunan mutfak ve çamaşırhane tesisatları için birim fiyatlarının tespitine yönelik hazırlık çalışmalarına başlanmıştır. Dosyanın hazırlanmasının ardından, önümüzdeki haftalarda tekrar Ankara’ya gidecek olan Teknik ve Resmi Kurumlarla İlişkiler Komitesi üyeleri Yüksek Fen Kurulu Başkanı Mehmet ŞAHKULUBEY’E dosyayı takdim edecek.

Kurul Başkanı ile yapılan toplantının son derece olumlu geçtiğini ifade eden TUSİD Teknik ve Resmi Kurumlarla İlişkiler Komitesi Başkanı Birol ALDANMAZ ve komite üyeleri, oluşturulan diyalog sürecinin gerek endüstriyel mutfak gerekse inşaat sektörü açısından sevindirici olduğunu belirttiler.

YÜKSEK FEN KURULU BAŞKANI ZİYARETİ 1

YÜKSEK FEN KURULU TOPLANTISI