/ Etlinkik Adı / TUSİD Trabzon Bölge Toplantısı - 13.11.2015 - Tarih / 13.11.2015

TUSİD TRABZON BÖLGE TOPLANTISINI TRABZON RAMADA PLAZA HOTEL’DE GERÇEKLEŞTİRDİ.

TUSİD - Endüstriyel Mutfak, Çamaşırhane, Servis ve İkram Ekipmanları Sanayicileri ve İşadamları Derneği tarafından 13 Kasım 2015 tarihinde Trabzon Ramada Plaza Hotel' de gerçekleşen toplantıya, TUSİD yönetim Kurulu’nun yanı sıra, TUSİD üyeleri, yaklaşık 90 sektör temsilcisinin yoğun katılımıyla gerçekleşti.  TUSİD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Bilge’nin açılış konuşmasının ardından Trabzon Ticaret Odası Başkanı Mustafa Suat Hacısalihoğlu’nun karşılıklı tanışma konuşmalarından sonra derneğin Genel Sekreteri Tunç Özüuğurlu;  TUSİD’ in tarihçesi, faaliyetleri, fuarları ve organizasyonları hakkında sunum yaparak bilgi verdi. Bölgenin sektör açısından önemine ve sektörde yaşanan sorunlara değindi.

Toplantıya geleceğe dönük yaptığı doğru tahminlerden dolayı “Ekonominin Kahini” olarak anılan Notus Portföy Genel Müdürü Murat Sağman konuşmacı olarak katıldı. "Dünya’da ve Türkiye’de Ekonomi ve Piyasalarla ile İlgili Son Gelişmeler, Seçim sonrası Beklentiler" başlıklı toplantıda, dünya ve Türkiye ekonomilerinin analizlerini yaparak, ilerleyen dönemlerde ekonomide oluşabilecek gelişmeler hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Konuşmacılar ile soru cevaplarla devam eden, yoğun ve verimli geçen toplantı sonrasında aynı otelde düzenlenen akşam yemeğine geçildi.

TUSİD üyesi olmayan pek çok firmanın katıldığı gecede, birçok firmanın üye olmak için talep de bulunması memnuniyet vericiydi.