/ Etlinkik Adı / PIR 2015 Fuarı - Tarih / 09.10.2015

                                                                                                        09.10.2015

BÜLTEN

KONU: PİR MOSKOVA 2015 FUARI

TÜRK FİRMALARI MOSKOVA’YA ÇIKARMA YAPTI

TUSİD ve Endüstriyel mutfak sektörünün lider üyeleri, Rusya pazarındaki önde gelen işletmelerle buluşmak ve ürünlerini tanıtmak amacıyla 05-08 Ekim 2015 tarihleri arasından Moskova'da düzenlenen ve otel, restoran, bar ekipmanları alanında uluslararası katılımcı ve ziyaretçileri bir araya getiren Pir Moskova 2015 Fuarı'na katıldı. 

Ziyaretçi profilinde ikram ve ağırlama sektöründe faaliyet gösteren önde gelen firmaların yer aldığı fuar, Rusya’da modern pazar trendleri hakkında bilgi almak isteyen işletmelerin önemli uğrak noktalarından biri olarak gösteriliyor. Rusya'da Türk malına olan ilgi ve güvenin sağlanmasında payları olan firmaların standları pazarın güçlü tedarikçileri tarafından fuar süresince ziyaret edildi ve 2016 yılında yapılacak işbirlikleri için ilk adım atılmış oldu. Türk Aşçılarının hakemliğinde fuar süresince yarışmalar düzenlendi. Türkiye Cumhuriyeti Moskova Büyükelçisi Ümit YARDIM Türk katılımcılarını ziyaret ederken kendilerine TUSİD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet GÜRKAYNAK eşlik etti. 

CNR Fuarcılık yetkililerinin fuarda yaptığı pazarlama çalışmalarıyla fuar esnasında davetiye dağıtımı yapılarak Hostech by TUSİD 2016 Fuarı’nın tanıtımı da yapıldı.